„Stara Stolarnia”

1procent

WESPRZYJ!   

Kolejnym projektem zaplanowanym do zrealizowania w 2019 roku jest remont i reaktywacja „Starej Stolarni”.

Obecne miejsce pracy naszej „złotej rączki od wszystkiego” zorganizowane jest w budynku dworu w pomieszczeniu starej kuchni (powstałej prawdopodobnie w XVI w.). Jako że w planach mamy umieszczenie w tym zabytkowym wnętrzu do 2020 roku małej kawiarenki oraz przestrzeni warsztatowej, potrzebujemy nowego miejsca do prowadzenia prac gospodarczych. Najlepiej nadaje się do tego budynek starej stolarni, który niestety jest w złym stanie technicznym.

Mamy nadzieję, że przy okazji remontu uda nam się dokonać również jej estetyzacji i wykorzystać płaszczyznę dachu do prezentacji herbu księcia Henryka jaworskiego – fundatora wieży, w postaci żywego roślinnego pokrycia.

Do wykonania z zewnątrz mamy naprawę dachu (nowa papa i przemurowanie komina), remont drzwi i okien, uzupełnienia przeszkleń, uzupełnienia tynków na wszystkich czterech ścianach, malowanie. Do najpilniejszych prac w środku należy wylanie posadzki, uzupełnienie tynków, odmalowanie ścian, wstawienie pieca.

Jeśli możecie nas Państwo wspomóc którymiś z wymienionych powyżej materiałów, prosimy o kontakt na adres stowarzyszenie@wiezasiedlecin.pl

W zamian oferujemy umieszczenie Waszego loga na stronie internetowej oraz na wyremontowanym obiekcie.

s1
s4
s5
s6
s7