Spacer „Szlakiem nadbobrzańskich wież”

[:pl]

Przełom Bobru pomiędzy Jelenią Górą a Siedlęcinem stanowi doskonałą alternatywę dla górskich wycieczek. Malownicza okolica, ciekawe formacje skalne i tajemnicze meandry rzeki Bóbr to tylko niektóre z licznych walorów tej trasy spacerowej. Wyjątkowe nagromadzenie zabytkowych, ciekawych historycznie i architektonicznie wież na szlaku dało pretekst do stworzenia wydarzenia niebanalnego – spaceru „Szlakiem nadbobrzańskich wież” – którego inicjatorem jest laureat ubiegłorocznego konkursu „Wielkie Odkrywanie Dolnego Śląska 2015” – wieża w Siedlęcinie koło Jeleniej Góry.

Już w sobotę 18 czerwca będzie można wziąć udział w niezwykłym wydarzeniu zorganizowanym przez Stowarzyszenie „Wieża Książęca w Siedlęcinie” we współpracy z Gildią Przewodników Sudeckich. Wszyscy chętni będą mogli zapoznać się z historią i tajemnicami zapomnianych zakątków Borowego Jaru, przez który wiedzie trasa wyjątkowego, a niedocenianego dolnośląskiego szlaku kulturowego, jakim jest Szlak Zamków Piastowskich. Wędrówkę zakończy wernisaż wystawy autorstwa Dagmary Matusiak, który zostanie dodatkowo uświetniony spektaklem Parateatru Korkontoi pod tytułem „Miejsca (nie)umarłe”.

O poczęstunek zadbają „Górskie Smaki – targ rolny w Siedlęcinie”, promujący zdrowe i lokalne produkty. Wydarzenie jest dofinansowane przez Miasto Jelenia Góra. Ten animowany spacer jest pierwszą odsłoną nowej inicjatywy realizowanej przez Stowarzyszenie „Wieża Książęca w Siedlęcinie” pod nazwą Ścieżki Dziedzictwa / Heritage Trails.

Dofinansowanie_Jelenia_Gora

Program wydarzenia
sobota, 18 czerwca:

17.40 – zbiórka przy Fontannie Neptuna na jeleniogórskim rynku (Plac Ratuszowy)
18.00 – animowany przemarsz „szlakiem nadbobrzańskich wież” z Gildią Przewodników Sudeckich do Siedlęcina (przy okazji przedstawione będą najnowsze odkrycia dotyczące jeleniogórskich fortyfikacji – w tym wież dawnych bram miejskich, oraz zamku, w miejscu którego wznosi się dziś wieża widokowa „Grzybek”)
19.40 – poczęstunek przygotowany przez „Górskie Smaki – targ rolny w Siedlęcinie”
20.00 – otwarcie wystawy Dagmary Matusiak pt. „Miejsca (nie)umarłe” a następnie spektakl Parateatru Korkontoi

Powrót do Jeleniej Góry możliwy będzie wieczornymi kursami komunikacji miejskiej z przystanku przy wieży w Siedlęcinie.

Zapraszamy na www.wiezasiedlecin.pl/heritage-trails/ oraz www.facebook.com/events/1272683926092951/

Partnerzy:

SONY DSC
korkontoi
sns

Tajemnice – od 8 czerwca codziennie wyjawiamy jedną tajemnice, o której opowiadać będziemy podczas spaceru!

10grzybek
minus9wiezyca
minus8wiaduktkolejowy
minus7jezioro modre
6
5
minus 4 papiernia
minus3 siedlecin trzy wieze
2
1
0

[:]