Projekt e-Malowane Kaczawy – Kaczawski Szlak Średniowiecznych Polichromii

Z radością informujemy, że od czerwca 2020 roku realizujemy projekt pn. e-Malowane Kaczawy – Kaczawski Szlak Średniowiecznych Polichromii.

Główny cel projektu to przygotowanie, zrealizowanie i upowszechnienie bezpiecznych w okresie pandemii narzędzi dla lokalnych społeczności w celu zwiększenia potencjału turystycznego ich miejscowości i sieciowania (ze względu na warunki konkursu, zaplanowane w projekcie działania to jedynie pierwszy etap tworzenia i promowania Kaczawskiego Szlaku Średniowiecznych Polichromii; kolejne – wytypowane już obiekty – będą włączane w przyszłości, według wypracowanego teraz wzoru – można zatem potraktować obecny projekt jako „dobrą praktykę” dla przyszłych działań).

Celem wszelkich działań w ramach Kaczawskiego Szlaku Średniowiecznych Polichromii jest także sieciowanie obiektów o dużej wartości historycznej i stworzenie kolejnego produktu turystycznego, który posłuży zarówno jako propozycja ciekawego spędzenie czasu zarówno dla mieszkańców, jak i przyjezdnych, którzy chcieliby odkryć wciąż mało znane „skarby” Krainy Wygasłych Wulkanów.

Najważniejszym efektem realizacji naszego projektu będzie nagranie 3 filmów (10-15 minut każdy), które zawierać będą każdorazowo elementy związane z historią miejscowości i ukazywać zlokalizowany w niej obiekt z malowidłami w szerszym kontekście kulturowym.

Zaplanowaliśmy zrealizowanie i opublikowanie w internecie trzech filmów, które nagrane będą w:
– Siedlęcinie (gm. Jeżów Sudecki) – wieża książęca (ze średniowiecznymi malowidłami – w tym z legendą o Lancelocie z Jeziora),
– Świerzawie (gm. Świerzawa) – kościół św. św. Jana Chrzciciela i Katarzyny Aleksandryjskiej (z malowidłami – w tym z cyklem św. Katarzyny Aleksandryjskiej),
– Pogwizdowie (gm. Paszowice) – kościół cmentarny pw. Podwyższenia Krzyża (z malowidłami – m.in. Koronacja Marii, trzy przedstawienia Chrystusa w mandorli, Narzędzia Męki Pańskiej).

AKTUALNOŚCI!! Już wkrótce przedstawimy pierwsze materiały!

Dofinansowano ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Stowarzyszenie Kaczawskie.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 5-logo-20-lat-dzialaj-lokalnie-sty-2020-new.jpeg
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 2_Polsko-Amerykańskiej-Fundacji-Wolności-2-1024x230.jpg
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 3_Akademii-Rozwoju-Filantropii-w-Polsce-1024x177.jpg
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 4_Stowarzyszenia-Kaczawskiego-Kopia-1024x678.jpg
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 5_Banku-Spółdzielczego-w-Jaworze-1024x674.jpg