Oferta dla szkół

[:pl]Wieża Książęca w Siedlęcinie
oferta dla szkół
wiosna/lato 2017

Szanowni Państwo, gotycka wieża książęca w Siedlęcinie koło Jeleniej Góry to nie tylko jeden z najciekawszych średniowiecznych zabytków na Dolnym Śląsku – obiekt z 700-letnimi stropami oraz jedynymi na świecie malowidłami przedstawiającymi arturiańską legendę o sir Lancelocie z Jeziora (zwiedzanie z przewodnikiem dla grup szkolnych kosztuje 6 zł od osoby, opiekunowie zwiedzają bezpłatnie). To także miejsce organizowania ciekawych i rozwijających warsztatów, dzięki którym w wieży i jej sąsiedztwie można ciekawie spędzic nawet kilka godzin. 

W pierwszej kolejności zapraszamy na wyjątkowe warsztaty kulinarne, w czasie których odwiedzający nas goście uaktywniają wszystkie swoje zmysły, zwłaszcza te, których podczas tradycyjnego zwiedzania prawie się nie używa – dotyk, smak i węch. W czasie trwania zajęć każdy z uczestników może dowiedzieć się jak kiedyś wytwarzano żywność, poznaje smak nietypowych przypraw i dodatków do potraw a także może własnoręcznie stworzyć podpłomyk, czyli pierwotny chleb, który był jednym z podstawowych pokarmów w dawnych czasach.
Koszt: 15 złotych od osoby (kwota zawiera w sobie opłatę ogniskową i materiały dostarczane przez organizatora). Kwota NIE ZAWIERA opłaty za zwiedzanie wieży.

Kolejnym pomysłem na zajęcia w Siedlęcinie są warsztaty tkactwa. Uczestnicy poznają historię tkania, proces powstawania tkanin i samodzielnie mogą wykonać pracę tkaną. Poziom trudności warsztatów jest dostosowywany do wieku uczestników. Wykonane prace uczestnik zabiera ze sobą na pamiątkę. Kwota NIE ZAWIERA opłaty za zwiedzanie wieży.
Koszt: 10 złotych od osoby (materiały dostarczane przez organizatora).

Wokół wieży znajdują się tereny zielone, które mogą być z powodzeniem wykorzystane do gier i zabaw ruchowych oraz do organizacji ogniska.
Koszt: 6 zł od osoby. Kwota NIE ZAWIERA opłaty za zwiedzanie wieży.

Więcej informacji:
Wieża Książęca w Siedlęcinie
ul. Długa 21, Siedlęcin, 58-508 Jelenia Góra
Tel. +48 882 964 805, +48 75 7137597
email: wieza@wiezasiedlecin.pl[:]