Obozy REMPART w Siedlęcinie

[:pl]2020

Obóz odwołany ze względu na COVID-19 przepraszamy

2016-2019

Organizatorzy:

Patronat:

NID-logotyp-oddzial-WARSZAWA

Sponsor:

bgzbnpparibas

W związku z zaproszeniem wystosowanym w styczniu 2016 roku przez francuską organizacje REMPART, w sierpniu 2016 roku Stowarzyszenie „Wieża Książęca w Siedlęcinie” zorganizowało od 2016 roku pierwsze w Polsce obozy dla wolontariuszy z Francji w ramach letnich obozów REMPART.

W czterech – jak dotąd (stan na koniec 2018 roku) – dwutygodniowych obozach udział wzięła młodzież znad Sekwany i Loary, która zaangażowana zostanie w dwa zadania – badania archeologiczne (prowadzone przez Instytut Archeologii Uniwersytetu Jagiellońskiego) oraz naprawę oblicowania historycznej grobli.

rempart2

Organizacja REMPART działa we Francji od 50 lat (od 1966 roku) i zorganizowała ponad tysiąc obozów dla wolontariuszy na ponad 200 zabytkach – zamkach, klasztorach, kościołach (głównie na terenie Francji).

rempart

Letnie obozy REMPART prowadzone będą równolegle do obozu dla wolontariuszy „Odkrywamy własne dziedzictwo”, realizowanego w ramach programu Narodowego Instytutu Dziedzictwa „Wolontariat dla Dziedzictwa”.

W weekend pomiędzy pierwszym i drugim obozem odbędzie się koncert muzyki średniowiecznej.

Ze strony Stowarzyszenia opiekę merytoryczną oraz techniczne prowadzenie wszelkich prac prowadzi Jakub Niebylski – archeolog, absolwent studiów podyplomowych z zakresu konserwacji zabytków architektury, uczestnik warsztatów organizowanych przez zamek Lietava na Słowacji. 

Koordynatorem współpracy jest dr Przemysław Nocuń – archeolog.[:]