Witamy

English version

1.11 – Wszystkich Świętych – wieża będzie zamknięta

Serdecznie witamy Państwa na stronie Wieży Książęcej w Siedlęcinie – jednego z najważniejszych średniowiecznych zabytków w Polsce.
Nasza wieża już od ponad 700 lat wznosi się opodal Jeleniej Góry w malowniczej Dolinie Bobru oraz fascynuje średniowiecznymi malowidłami z legendą o sir Lancelocie z Jeziora – jedynymi takimi na świecie.

Wieża Książęca w Siedlęcinie została wzniesiona z inicjatywy księcia Henryka I jaworskiego w latach 1313-1315 i jest jedną z największych wież tego typu w Europie Środkowej. Zachowały się w niej najstarsze w Polsce drewniane stropy, natomiast w Wielkiej Sali na II piętrze podziwiać można jedyne na świecie średniowieczne malowidła (zachowane in situ), na których widnieje legenda o sir Lancelocie z Jeziora – jednym z legendarnych rycerzy Okrągłego Stołu.

więcej o historii wieży TU

Wieża książęca w Siedlęcinie stanowi własność Fundacji „Zamek Chudów”, która udostępnia ją do zwiedzania codziennie, prowadząc jednocześnie kolejne etapy prac konserwatorskich i badawczych.

Zapraszamy na zwiedzania największej i najlepiej zachowanej średniowiecznej wieży mieszkalnej w Polsce oraz obejrzenia jedynych na świecie malowideł z legendą o sir Lancelocie z Jeziora!

więcej na temat zasad zwiedzania TU

Przekażcie 1% podatku na rzecz wieży w Siedlęcinie!

Jak dojechać: